Home > Medycyna > Bezdech

Bezdech

Badanie nocne pozwoli ustalić, czy cierpimy na bezdech, a nie jest ani w żaden sposób nieprzyjemne, ani też uciążliwe. Można je wykonać we własnym domu, leżąc w swoim łożu. Dzięki temu nasz sen będzie jak najbardziej naturalny, co pozwolić określić faktyczny stan naszego zdrowia.

Badanie to polega na tym, iż określane jest stężenie tlenu we krwi, oczywiście badanie nie jest w żaden sposób bolesne. Używany jest do niego specjalny aparat Konica-Minoła. Badanie trwa całą noc. U wielu osób takie badanie może wykazać obniżenie stężenie tlenu we krwi, ponieważ każdy z nas przechodzi taki okres w trakcie snu, kiedy oddech jest płytszy i krew wolniej dopływa do mózgu. Badanie jest niezwykle proste, należy przed snem założyć specjalny aparat na rękę. Następnie uruchomić je, po obudzeniu należy wyłączyć aparat.

Wyniki, które zostaną przedstawione, z pewnością ułatwią diagnozę lekarzowi. W zależności od tego czy twoim jednym problemem jest chrapanie czy też bezdech, zostaną podjęte odpowiednie kroki, dzięki którym będziemy mogli znowu spać spokojnie. Sen jest jedną z najważniejszych form, w który organizm regeneruje swoje siły. Bez odpowiednio długie snu nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jeśli weźmiemy pod uwagę, ze przeciętny człowiek potrzebuje co najmniej sześć godzin snu, żeby zregenerować swoje siły, a osoba, która cierpi na bezsenność budzi się bardzo często w ciągu nocy, to oznacza, ze nie jest stanie odpocząć w ciągu nocy. Na stronie internetowej w dziale bezdech  znajdziesz wiele informacji na temat konsekwencji, jakie wywołuje nieodpowiedni przepływ tlenu w trakcie snu.

Długość jej snu skrócona zostaje do kilku godzin, a to diametralnie zmienia kondycje organizmu.  Takie niewyspanie może doprowadzić co zasypania w ciągu dnia. Znamy przypadki, w których kierowcy o wieloletnim doświadczeniu spowodowali wypadek. Przyczyna takich zdarzeń jest zwykle niewyspanie, a ludzie którzy doprowadzają do takich wypadków, nie są w stanie pogodzić się z myślą, że mogli pozwoli sobie na sen za kierownicą. W tym przypadku nie udało im się po prostu zapanować nad słabością własnego ciała. Czytaj więcej na www.cmpromed.pl

,

Comments are closed.

TOP