Home > Inne > Blog WordPress – warto go prowadzić

Blog WordPress – warto go prowadzić

Tematem tego wpisu będą różnego rodzaju bardzo przydatne wtyczki do naszego bloga na stronie wordpress. Spełniają one różnorakie funkcje i potrafią w prosty sposób usprawnić naszą pracę z wordpressem. Na początku warto dodać, że wszystkie wtyczki dostępne są zbiory pluginów. Ważne jest także to, abyśmy dość dobrze radzili sobie z językiem angielskim, ponieważ bez tego nie da się sprawnie pracować z wordpressem.
I tak pierwszą wtyczką, którą warto zaproponować użytkownikom strony wordpress jest wtyczka aksimet, dzięki której nie musimy bać się, że nasza strona zostanie zasypana niepożądanym spamem. Aby uruchomić tę wtyczkę wymagany jest klucz, który otrzymuje się po rejestracji na stronie głównej wordpressa.
Kolejną wtyczką jest All in One Seo PAck czyli wtyczka, która umożliwia uprządkowanie wszystkich elementów naszego tekstu, dzięki czemu będzie on lepiej indeksowany w wyszukiwarce. To bardzo ważne w dzisiejszym świecie, aby nasza strona pojawiała się w internecie na dobrej pozycji i była dostępna dla użytkowników. Do tego kolejną bardzo użyteczną wtyczką jest Clean Archives Reloades, która służy do tego, aby nadać odpowiedni wygląd naszym archiwalnym wpisom. Tworzy ona specjalną mapę witryny, dzięki czemu blog jest lepiej indeksowany. Kolejną wtyczką, która służy przede wszystkim wrzucania zdjęć na naszą stronę i ustawianiu na niej grafiki to NextGEN Gallery, przez wielu użytkowników uznawana za najlepszą wtyczkę do publikowania galerii na stronie. Kolejną ciekawą wtyczką jest WP Polls, która umożliwia publikowanie na blogu różnego rodzaju ankiet dla czytelników. Ludzie bardzo cenią sobie możliwość uczestnictwa w ankiecie, dlatego szczególnie ją polecamy! Warto dodać te kilka przydatnych urządzeń, dzięki którym będzie mogli korzystać z naszego dziennika internetowego jakim jest blog w sposób o wiele bardziej wygodny i komforotwy.
Wyżej wymienione wtyczki to tylko nieliczne narzędzia, która usprawniają pracę z wordpress, w szczególności służą temu, aby nasza strona dobrze prezentowała się w wyszukiwarkach. Wszystkim tym, w których interesie leży blog, powinni zorientować w działaniu poszczególnych wtyczek, aby usprawnić swoją pracę ze stroną.

Comments are closed.

TOP