Home > Przemysł > Czym charakteryzują się przecinarki tarczowe?

Czym charakteryzują się przecinarki tarczowe?

Obniżenie kosztów pracy oraz automatyzacja produkcji to atrybuty przecinarek tarczowych do metalu. Warsztat wyposażony w automatyczne lub półautomatyczne urządzenie tego typu, gwarantować będzie wydajne oraz ekonomiczne rozwiązanie w zakresie cięcia.

Przeznaczenie oraz typologia

Przecinarki tarczowe  to maszyny skonstruowane do cięcia metali profilowanych oraz pełnych materiałów, np. ze stopu miedzi, czy nawet twardego plastiku. W ofercie dostawców tego sprzętu można również znaleźć przecinarki do aluminium. Urządzenie o napędzie pneumatycznym z zewnętrznego źródła powietrza o ciśnieniu roboczym między 0,5 – 0,6 MPa zapewnia bezpośrednie chłodzenie materiału podczas pracy oraz odsysanie wiórów. Istnieją dwa typy przecinarek stosowanych w przemyśle ciężkim do cięcia metali. Mowa o przecinarkach automatycznych oraz półautomatycznych, których główną różnicą jest stopień ingerencji człowieka lub jej brak. Kolejną istotną korzyścią w powyższych przypadkach jest inwestycja w bezpieczeństwo pracownika.
Sprawdź tutaj http://przecinarkitarczowe.com.pl/

Przewaga automatyzacji nad obsługą człowieka

Mimo, iż parametry obu typów są do siebie zbliżone, brak obsługi w przypadku całkowicie zautomatyzowanych przecinarek stanowi duży krok w kierunku maksymalizacji wydajności pracy. Oszczędność czasu i pieniędzy osiągnięta jest z uwagi na wyeliminowanie przestojów związanych z załadowaniem i rozładowaniem maszyny między cyklami pracy. Kolejnym atutem automatycznego urządzenia jest najwyższy stopień precyzji, który z uwagi na perfekcyjne działanie komputera, eliminuje błąd wynikający z czynnika ludzkiego. Tańszym rozwiązaniem dla niezautomatyzowanych firm będą zapewne półautomatyczne przecinarki do metalu, które zapewnią zwiększenie dokładności, przy obniżeniu wydatku energetycznego pracownika. Poza tym, zwiększenie produkcji poprzez przyspieszenie pracy oraz obniżenie jej kosztów to dobra alternatywa dla piły ręcznej, która nierzadko stanowi podstawę w polskich warsztatach, a sukcesywnie wypierana jest przez mechaniczne urządzenia o wysokiej wydajności.

, ,

Comments are closed.

TOP