Home > Motoryzacja > Gotowe auto do zimy!

Gotowe auto do zimy!

Dbanie o samochód jest priorytetem dla każdego kierowcy, który jeździ autem na co dzień. Sprawny i bezpieczny samochód to podstawa, dlatego też każdy sezon, czy to letni czy zimowy sprawia, że prowadzone są w tym czasie przeglądy aut, jak również konserwacje, które zabezpieczają auta przed dalszymi uszkodzeniami.

Wymiana opon to najczęstsze procedury związane z przygotowaniem samochodu na zimę. Jednak to kropla w morzu tego, o czym powinien pamiętać dobry kierowca, któremu zależy na bezpiecznej jeździe po drogach ruchu ulicznego. Tym bardziej, jeśli auto nie jest nowe i przeglądy są przeprowadzane jedynie raz w roku, warto przed okresem zimowym jest sprawdzić jego działanie, jak również zabezpieczyć samochód przed mało sprzyjającymi warunkami pogodowymi. W branży, jaką jest motoryzacja istniej wiele rozwiązań na zapewnienie wygody, jak w pełni sprawne, użyteczne auto. Pośród zabiegów przeprowadzanych na samochodach odnajdziemy wymianę oleju, płynu w układzie chłodzenia, wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy. Także zabiegi regenerujące, czyli woskowanie auta, smarowanie uszczelek wazeliną techniczną, zabezpieczenia zamków przed zamarzaniem, wymianę piór w wycieraczkach na przednich i tylnych szybach, czy też wymianę filtrów powietrza. Nie można również zapomnieć o wyposażeniu bagażnikowym:
• o linie holowniczej,
• o saperce,
• o zapasowym płynie do spryskiwaczy,
• o przewodach rozruchowych,
• o odblaskowej kamizelce,
• o trójkącie,
• o apteczce, latarce,
• o odmrażaczu do zamków (najlepiej trzymać go w kieszeni),
• o odmrażaczu do szyb, skrobaczce i miotełce.

Czytaj również  https://www.ostrowmaz24.pl/art/23166/wiekszy-samochod-na-wakacje-czemu-nie

Trudne sytuacje na drogach

Wspomniane wyposażenie zazwyczaj wożone jest przez kierowców na wszelki wypadek. Jednak w przypadku nieposiadania ratującego z opresji stosownego oprzyrządowania, warto jest się w nie uzbroić, szczególnie przed zimą. Samochody wyposażone w tego rodzaju akcesoria samochodowe powodują, że poradzenie sobie w najcięższych sytuacjach, kiedy kierowca musi liczyć tylko na siebie, do momentu przyjazdu pomocy drogowej jest znacznie prostsze. Co więcej komplet kluczy czy koło zapasowe, to również oprzyrządowanie, jakie powinno znaleźć się w aucie, tym bardziej, że jazda samochodem, szczególnie w okresie zimowym jest trudna do przewidzenia. Można zakopać się autem w zaspie, w błocie, piachu, może paść akumulator, jak również nastąpić awaria pojazdu mechanicznego w środku pola. Co więcej zanim przyjedzie pomoc może zejść się nawet kilka godzin. Na ten czas, w mroźniejsze dni idealnie sprawdzi się koc i butelka wody oraz latarka, jeśli awaria nastąpi po zmroku, a w zimę zachód słońca jest znacznie szybszy, także dodatkowe wyposażenie będzie trafem w dziesiątkę.

, ,

Comments are closed.

TOP