Home > odzież > Inspiracje modą

Inspiracje modą

Moda damska jest niezwykle znacząca w życiu każdej kobiety, niezależnie od wieku. Oczywiście sprawuje funkcję praktyczną, ale spełnia także inne zadania. Ma zwracać uwagę walory ciała, a często także sprytnie tuszować jego . Moda damska to głównie odzież i dodatki. Podstawowe typy odzieży to odzież wierzchnia jak kurtki czy płaszcze, odzież typu bluzki, spódnice sukienki i bielizna czyli biustonosze i gorsety, figi i stringi i bielizna nocna.

  • Różne są rodzaje staników – niektóre zostały stworzone po to, aby biust na ich skutek wyglądał na bardziej obfity, a następne powstały z myślą o kobietach, których piersi są w dużym rozmiarze i które chcą tylko, by ich piersi wyglądały odpowiednio i by było im komfortowo.
  • Wśród biustonoszy optycznie powiększających piersi dużą grupę stanowią biustonosze usztywniane wybierane przez kobiety kochające, gdy biustonosz nadaje biustowi kształt i  go utrzymuje. Szczególnym rodzajem takiego biustonosza jest push-up uwydatniający kobiece wdzięki także dzięki dodatkowym wkładkom w miseczkach. Konsekwencją założenia tego typu biustonosza jest wizualne powiększenie biustu o jeden rozmiar, a niekiedy nawet dwa. Swoje zwolenniczki mają także uwydatniające biust staniki typu bardotka charakteryzujące się pionowym cięciem.
  • Natomiast przez dziewczyny o dużych obwodach biustu najczęściej wybierane są biustonosze zupełnie miękkie albo usztywniane w połowie, czyli takie, które łączą usztywniony dół z miękką, perfekcyjnie dopasowującą się do piersi górą. Panie lubiące nieskrępowane ruchy mogą sięgnąć po biustonosz sportowy lub specjalne koszulki lekko podtrzymujące biust. Dla kobiet oczekujących od bielizny damskiej czegoś więcej proponowane są gorsety, które nie tylko idealnie podtrzymują biust, ale także modelują figurę w okolicach tułowia i talii.
  • Jeśli chodzi o figi, to także różne są ich wersie. Bardzo dużą ilość zwolenniczek mają standardowe figi lub szorty, natomiast bardziej odważne kobiety chętnie zakupują stringi. Bardzo często w doborze intymnej bielizny ważne jest to, aby stanowiły efektowną całość z górną częścią bielizny, to znaczy z stanikiem albo z koszulką. Niektóre majteczki pełnią też zadanie wyszczuplające, a więc korygują pupę, korygują linię talii i biodra.
  • Także do snu można włożyć niezwykle różną bieliznę. Jest to  kwestia gustu i tego, czy stawia się na wygodę, czy na szyk. Do nocnego wypoczynku można wybrać klasyczne piżamy lub koszulki zarówno w wersji komfortowej,  jak i kokieteryjnej.  wypoczynek jest niezwykle istotny ale szczególnego znaczenia nabiera wtedy, gdy młoda mama spodziewa się dziecka lub już je karmi. W tym szczególnym dla kobiety okresie odpowiednia piżamka  jest niezmiernie ważną kwestią. W wersji powabnej i kuszącej bielizna nocna uwypukla atuty kobiecego ciała, poprzez głębsze wycięcia, rozcięcia na udach, użycie pięknych tkanin i oryginalnych zdobień.

Nadzwyczaj znaczącą grupę mody intymnej stanowi bielizna zmysłowa. Jej ubranie dobitnie dodaje pikanterii pożyciu dwojga ludzi. Daje możliwość partnerce poczucie się niezwykle czarująco i rozpala zmysły jej partnera. Do klasy bielizny zmysłowej wchodzą zarówno halki, stringi, półbiustonosze jak i frywolne bodystocking. Pary lubiące humor i fantazję w sypialni mogą sięgnąć po  przebrania. Niezależnie od modelu bielizna damska powinna być równocześnie śliczna jak i wygodna. Wskazane jest dobierać ją do swoich potrzeb w taki sposób, aby była komfortowa, a zarazem wydobywała atuty kobiecego ciała.

,

Comments are closed.

TOP