Home > Budownictwo > Kostka sjenitowa

Kostka sjenitowa

gardenCoraz częściej dochodzi do tego, że staramy się wyposażyć nasz ogród nie gorzej niż naszą posesję. Wydajemy dużo pieniędzy, aby nasz ogród lśnił i dobrze się prezentował. Chcemy, aby był odzwierciedleniem naszych wyobrażeń o idealnym miejscu. Jak się okazuje, nie jest to wcale proste, ponieważ wymaga ogromnych nakładów pracy, nieustającej troski, która przecież pochłania i czas i pieniądze.

Piękny ogród po minimalnym zaangażowaniu

Najłatwiej jest zasypać całą posesję nasionami trawy i czekać aż zacznie rosnąć. Można także stworzyć cały labirynt dróżek, które pozwolą nam dotrzeć do każdego miejsca w ogrodzie. Najlepiej jest takie dróżki wysypać odpowiednia ilością żwiru, który będzie długo nam służył, aż do czasu, kiedy nam się znudzi. Warto zainwestować w żwir, ponieważ jest to materiał, który zapewnia nam idealne pokrycie tych miejsc, w których występuje duża wilgotność oraz chwasty. Trzeba z tym walczyć. Najlepiej jest stosować specjalne płyny do usuwania chwastów, jednak czasem posypani miejsca żwirem również zabezpiecza drogę przez wyrastaniem niepożądanych roślin.

carriageKwestią decydująca dla nas powinien być zakup takiej ilości żwiru, abyśmy mgli uzupełnić jego braki w sytuacji, gdy woda dokona wypłukania większej ilości kruszywa w naszym ogrodzie. Żwir jest kruszywem, który będzie nam służył przez długie lata, ponieważ jest bardzo odporny na erozję. To niezniszczalny surowiec, jednak z powodu swojej lekkości może się przemieszczać.

Jak chronić ścieżki przed zarośnięciem

Warto ozdobić swój ogród i zakupić także rośliny, które lubią skaliste warunki. Będzie im z pewności dobrze w tym miejscu. Ciekawą propozycją jest także ułożenie kilku różnorakich warstw żwiru po to, aby upiększyć swój ogród. Coraz częściej jednak decydujemy się na położenie kostki, która będzie chroniła naszą ścieżkę przed zarośnięciem. Chwasty z pewnością nie są pożądane w naszym ogrodzie, dlatego kostka sjenitowa jest w stanie pomóc nam w walce z tego typu roślinnością. Najważniejszą sprawą jest jednak, aby dbać o nasz ogród, ponieważ tylko wtedy będziemy zadowolenie z wyglądu naszego ogrodu.

Źródło: http://www.kamien-ogrodowy.com.pl/sje_brukowa.html

,

Comments are closed.

TOP