Home > odzież | Sklepy > Odzież reklamowa – największe marki

Odzież reklamowa – największe marki

Jedną z najbardziej znany i rozpoznawalnych marek na świecie jest niemiecka firma, która w naszym kraju także zrobiła ogromną furorę i do dnia dzisiejszego jest jednym z największych producentów odzieży. Jest to marka, które istnieje od tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego roku i została stworzona przez dwóch braci, którzy w pewnym momencie śmiertelnie się ze sobą pokłócili i zerwali ze sobą wszelkie kontakty. Drugi brak postanowił założyć własną firmę, która do dziś stale konkuruje z marką Adidas. Mowa oczywiście o firmie Puma, cieszącej się nieco mniejszym powodzeniem niż Adidas, być może dlatego, że nastawiona jest przede wszystkim na projektowanie stroju dla sportowców.

Marka Adidas zaś jest koncernem, który tworzy ubrania zarówno sportowe jak i te, które można nosić na co dzień. Buty Adidas świetnie sprawdzają się nie tylko na stadionie czy w sali gimnastycznej, ale także na ulicy. Są to bowiem bardzo wytrzymałe buty, które kupione, będą nam służyć przez długi czas. Marka ta wielokrotnie była krytykowana za to, że sprzedaje ubrania za wysokie kwoty, jednocześnie wykorzystując tanią siłą robocze w krajach trzeciego świata. Ludzie pracujący w zakładach Adidas narzekali na to, że musieli pozostać w pracy po godzinach, a także byli nadmiernie eksploatowani, a także grożono im zwolnieniami, jeśli nie zwiększą efektywności swojej pracy. Tak naprawdę jest to światowa tendencja, że ludzie, którzy pracują w biednych krajach, otrzymują bardzo mało pieniędzy za swoją pracę, zaś mieszkańcy Europy czy Ameryki wydają krocie na te ubrania. Jak wiadomo w Polsce firma także wiele straciła, kiedy dokonała zamalowania cennych graffiti na murach Służewca.

Prace wstrzymano, jednak cenne obrazy na zawsze zniknęły z murów Służewca. Stroje tej firmy to w pewnym sensie odzież reklamowa, ponieważ bardzo wyraźnie stara się ona kreować swoje loga i symbole. Praktycznie każdy stój tej marki jest ozdobiony logiem Adidasa, jednak z pewnością dlatego ludzie wybierają ubrania tej marki, żeby pokazać się w stroju właśnie z wizerunkiem firmy.

Comments are closed.

TOP