Home > Budownictwo > Porady budowlane

Porady budowlane

Porady budowlane nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie budowania od fundamentów, aż po dach, ale także ochrony i zabezpieczenia naszego domu podczas naszej nieobecności w nim. Możemy jechać w delegację czy na wakacje, a zaawansowana technologia o ile ją zastosujemy sprawi, że postronne osoby i potencjalni złodzieje będą myśleć, że jesteśmy w domu.  Brzmi to niewiarygodnie lub jak z filmu szpiegowskiego, ale jest to jednak możliwe.
Do zrealizowania takiej ochrony domu potrzebne nam porady budowlane najlepiej na etapie aranżacji wnętrz, gdyż wtedy najłatwiej i najszybciej połączymy system wraz z wystrojem. Potrzebna nam jest do tego telefonia komórkowa, a najlepiej nasza osobista komórka, komputer, na którym wgramy aplikację i moduł GSM z centralą, który będzie sterował naszym domem. Wydaje się to niezwykle proste i takie jest w istocie. Na nasz telefon komórkowy otrzymujemy informacje o stanie naszego domu i poszczególnych pomieszczeń, a nawet o siłowym otwarciu np. bramy. Czujniki można podłączyć do rolet jeśli są sterowane elektrycznie i ustawić częściowe lub całkowite ich zasłanianie o określonych porach, co daje złudzenie naszej obecności. System pozwala nawet na otwarcie bramy mieszkańcowi, który zapomniał kluczy przez naszą komórkę. Ochronę taką określa się mianem domu inteligentnego, gdyż moduł GSM może działać w trzech „napędach” jednocześnie tj.: w bramie automatycznie lub zdalnie sterowanej, włączniku światła i mechanizmie, który obsługuje nasze rolety. Środki na naszej karcie zamontowanej w module także ulegają zużyciu, ale taką kartę zawsze można doładować i sprawdzać stan konta, jaki nam na niej pozostał. System ten jest coraz bardziej popularny i zapewnia ochronę naszego domu, a także polecają go fachowcy, którzy dają nam porady budowlane.

Tego typu systemów lub o podobnym działaniu powstaje coraz więcej i tylko od nas zależy czy chcemy mieć „inteligentny dom”. Cena takiego podstawowego systemu to koszt rzędu ponad 1000zł, ale wiele zależy od producenta, liczby czujników i podłączenia obwodowego do szyb i drzwi lub jego braku. Coraz częściej możemy się przekonać o tym, że porady budowlane to nie tylko dobór lub dopasowanie projektu do naszych indywidualnych potrzeb, wybór materiałów budowlanych na dom i dach. Obecnie firmy budowlane mają lub muszą mieć rozbudowaną ofertę o aranżację wnętrz, a nawet dobór sposobu chronienia domu, gdyż takie oczekiwania stawiają przed nimi klienci. Globalny rozwój wszystkich dziedzin życia, przemysłu i rynku nowinek technicznych rozbudza nasze apetyty, a tym samym my napędzamy rynek w każdej jego dziedzinie i stawiamy wysokie wymagania i oczekujemy wysokich standardów wykonanych prac czy usług.

Comments are closed.

TOP