Home > Medycyna > Rehabilitacja Kraków

Rehabilitacja Kraków

Nasze zdrowie bardzo często szwankuje i nie zawsze wtedy kiedy o siebie nie dbamy. Różnego rodzaju kontuzje zdarzają się np. gdy amatorsko lub zawodowo uprawiamy jakiś sport. Lekarz pierwszego kontaktu oprócz doradzenia nam środków przeciwbólowych, kieruje nas do specjalisty, a ten może doradzić nam rehabilitację, gdy założenie np. gipsu okaże się nie wystarczające i uszkodzone miejsce nie wraca do pełnej sprawności tylko trzeba nad nim popracować. We wsiach czy małych miasteczka może być jeden lub nie być w ogóle żadnego ośrodka rehabilitacyjnego wtedy warto poszukać w najbliższym większym mieście wpisując to czego szukamy w przeglądarkę np.: rehabilitacja Kraków i otrzymujemy bardzo dużo wyników.
Odrazu możemy sprawdzić na stronie internetowej wybranego ośrodka, o ile ją posiada jakiego rodzaju rehbilitację prowadzi, dla kogo i jakich ma specjalistów. Niektóre ośrodki prowadzą rehabilitację funkcjonalną, która przede wszystkim opiera się na pracy z pacjentem. Stosowany jest szeroki wachlarz metod, który pozwala optymalnie dobrać tryb rehabilitacji dla każdego pacjenta indywidualnie z uwzględnieniem jego stanu zdrowia.

Terapię manualną stosuje się w zaburzeniach funkcjonowania naszego układu ruchu. W leczeniu stosuje się metody aktywne czyli współpraca z terapeutą manualnym i paywne. Pacjent otrzymuje też zestaw ćwiczeń, które ma np. wykonać w domu co jest dla niego mobilizacją, a także pomocą dla terapeuty. Ogromnie ważne są metody pasywne, które mają uświadomić pacjenta w tym, że rehabilitacja ma sens i się powiedzie, czyli przyniesie widoczne rezultaty np. zmniejszenie bólu, sprawniejsze poruszanie kończynami itd.

Metoda Cyriax jest metodą diagnostyczną, która dzięki badaniu klinicznemu i zadanym pytaniom i  testom pozwala zdiagnozować dolegliwość, jej przyczynę i przebieg, co z kolei doprowadza do postawienia diagnozy i doboru leczenia. Metoda ta wywodzi się z ortopedii, ale stosuje się ją np.: przy bólach i niestabilności kręgosłupa, zapalenia mechanicznego i reumatycznego stawów oraz zapaleniach ścięgien i zmianach zwyrodnieniowych. http://www.alternativa.pl/ to strona zawierająca bardzo ważne informacje na ten temat.

Kolejną metodą diagnostyczną jest metoda McKenziego, która pozwala na sprawdzenie czy ból kręgosłupa mógł zostać wywołany wypadnięciem bądź przemieszczeniem się popularnie nazywanego dysku (jądra miażdżystego i czy pierścień został tylko przesunięty czy też został przerwany). Zastosowanie tej metody diagnostycznej przy rozpoznawaniu bóli kręgosłupa pozwala na oszczędność, gdyż nie musimy stosować drogich metod diagnostycznych, a tym samym drogiego leczenia. Metoda jest bardzo bezpieczna i pozwala na indywidualny dobór ćwiczeń, gdyż możliwości każdego pacjenta mimo tej samej z nazwy choroby są inne.

Comments are closed.

TOP