Home > Uncategorized > Słów kilka o naszym zdrowiu

Słów kilka o naszym zdrowiu

ładne drzewkoOdkwaszanie organizmu jest możliwe, ale żeby zrobić to w sposób zupełnie naturalny to musimy chcieć zmienić swoje nawyki żywieniowe i inne przyzwyczajenia i np. jedzmy regularnie posiłki, co 2-3godziny (przeznaczmy na to kilka lub kilkanaście minut) powoli żując i przełykając, a nie połykajmy niemal w całości na koniec dnia hamburgera z frytkami i colą, bo od porannej kawy i papierosa nie mieliśmy czasu na jedzenie lub picie, zamiast spędzenia 30 minut przed telewizorem czy ekranem komputera pójdźmy w tym czasie na spacer, zamiast kawy wypijmy szklankę wody, a paczkę chipsów lub batona zastąpmy owocami.

Zakwaszenie to zaburzenie równowagi, jaka powinna panować między kwasami i zasadami w naszym organizmie, ale oprócz całkowicie naturalnych i po prostu samodzielnych sposobów na odkwaszanie organizmu możemy przyjmować leki, które pomogą nam tą równowagę osiągnąć. Należą do nich takie środki, jak proszki zasadowe, które jak wskazuje sama nazwa mają zwiększyć i przywrócić równowagę w naszym organizmie i zneutralizować nadmiar kwasów. Proszek zasadowy ma w swoim składzie między innymi: fosforany magnezu i wapnia, selen oraz cytryniany potasu, wapnia i magnezu, które w szybki sposób są w stanie zneutralizować kwasy i przeprowadzić odkwaszanie organizmu. Preparat ten może pomóc nam także w usprawnieniu pracy naszych jelit, które będą regularnie wpływać na nasze wypróżnianie ich, oczyści i doda sił witalnych naszemu ciału, może wspomóc nas w odchudzaniu i pozbyciu się nawet długotrwałej zgagi. Gdyby ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego nie ma tak skutecznego leku w tabletce to wyjaśnienie jest niezwykle proste, otóż zawarte w nim minerały lepiej są przyswajane w płynnej postaci. Proszek zasadowy, aby był skuteczny powinien być stosowany ściśle według zaleceń producenta i powinniśmy go pić na około 30 minut przed spożyciem posiłku, gdyż badania potwierdzają (i sugestie osób, które go stosują), że wtedy jest najskuteczniejszy i tym samym odkwaszanie organizmu też. Inaczej powinny go stosować osoby, które przy jego pomocy pragną schudnąć, a inaczej sportowcy u których tworzą się zakwasy po intensywnych treningach.

Istnieją także preparaty w tabletkach, które odkwaszanie organizmu przeprowadzają na różne sposoby i wybrany preparat stosujemy wtedy, gdy jego skład jest bardziej potrzebny nam w zakwaszeniu organizmu, jakie jest stwierdzone w naszym przypadku. Jeżeli przyczyną zakwaszenia naszego organizmu jest długotrwały stres, który wywołują w nas codzienne sytuacje życia rodzinnego lub zawodowego to przyjmujemy tabletki (suplement diety), które mają przede wszystkim dużą zawartość magnezu i witamin z grupy B, kwasu foliowego i pantotenowego oraz niacyny, co zapewnia odkwaszanie organizmu, ale także poprawia wygląd naszej skóry oraz ogólne funkcjonowanie naszego ciała. Odkwaszanie organizmu jest bardzo ważne i tylko od nas zależy, co wybierzemy by utrzymać właściwy odczyn kwasowo-zasadowy naszego organizmu czyli jego właściwe pH.

Comments are closed.

TOP