Home > Budownictwo | Ogrodnictwo > Tarasy drewniane

Tarasy drewniane

Drewno to obok kamienia jeden z podstawowych i najstarszych materiałów budowlanych, które do teraz są w powszechnym użyciu. Wykorzystać je możemy, jako budulec mebli różnego rodzaju, podłóg, schodów lub tarasów, a także przedmiotów użytkowych, jak: zabawki dla dzieci, chlebaki, wieszaki na ubrania, akcesoria kuchenne np. łyżki, wałki czy stolnice itp. Drewno to budulec, który sprawia, że czujemy się bliżej natury i bardziej ekologiczni i kupujemy je z drewna niż gdybyśmy niektóre z tych rzeczy, które są zakupili także z plastiku i innych tworzyw sztucznych.

Ogromną popularnością cieszą się podłogi wykonane z drewna, jak i drewniane tarasy, drzwi oraz meble, które przy odpowiedniej konserwacji i użytkowaniu mogą być w użyciu przez kilka lat. Drewno tworzy przecież naszą naturę i rzeczy z niego wykonane np.: drewniane tarasy, które mamy w ogrodzie bardzo dobrze komponują się z naszym ogrodem i to nawet wtedy, gdy mamy w nim tylko trawę i nie dużo roślin ogrodowych, bo wtedy takie tarasy drewniane tworzą główny element naszych ogrodów. Tarasy drewniane w zależności od ich wielkości mogą być świetnym miejscem na rośliny doniczkowe i to takie w większych donicach i dużej wielkości, a także miejscem na stół i krzesełka ogrodowe lub leżaki. Zaletą i to niewątpliwą jaką mogą się poszczycić tarasy drewniane jest to, że drewno nie nagrzewa się w takim stopniu, jak beton czy ceramiczna powierzchnia oraz innego rodzaju tworzywa i możemy po nim nawet w upalne lato chodzić boso, bez obawy o to, że nasze stopy ulegną poparzeniu. Upadki też są lepiej amortyzowane więc możemy rozważać budowę tarasu wykonanego z drewna wtedy, gdy mamy małe dzieci lub planujemy je mieć, co nie znaczy, że jeżeli ich nie mamy lub są już większe to nie możemy mieć tarasu z drewna. Tarasy drewniane to także elegancki wygląd i estetyka naszego domu, ale widoczna z zewnątrz lub z salonu.

Tarasy drewniane to także bardzo dobry podkład pod nasze rośliny, które będą się z nim komponować, a całość wraz z ogrodem stworzy harmonijną całość. Ogólny efekt będzie bardzo dobry jeżeli podłogi także mamy drewniane i np. podłoga w tym pomieszczeniu, z którego wychodzi się na taras też będzie miała podobną barwę, gdyż drewno na zewnątrz powinno mieć większą twardość niż to, które umieszczamy w środku. Ponieważ tarasy drewniane, a w szczególności te nie zadaszone musza dobrze znieść warunki panujące w naszym kraju, gdyż zimą śnieg i mróz, wiosną duże opady i wilgotność, latem upały i deszcz, a jesienią deszcz i chłodne wiatry, gdyż wszystkie te czynniki oddziałują na drewno i niszczą je, a odpowiednia konserwacja jest w stanie zapewnić nam długie funkcjonowanie i użytkowanie powierzchni, jaką są tarasy drewniane.

,

Comments are closed.

TOP