Home > Sport > Trampoliny

Trampoliny

Gdybyśmy zapytali dzieci o trampoliny i skoki na nich to wiele z nich odpowiedziałoby nam, że rozpiera je wtedy uczucie nieogarnionej radości, która chce się wydostać na powierzchnię. Dlatego właśnie trampoliny budzą w nich taki entuzjazm i sprawiają, że podczas skoków słyszymy piski, śmiech, chichot i krzyk, który jest wyrazem radości i doznań, które towarzyszą dzieciom podczas skakania. Nie powinniśmy ich wtedy uciszać czy dawać kar za nieodpowiednie zachowanie, bo my sami kiedy jest nam dobrze czy radośnie to także mamy ochotę pokrzyczeć lub po piszczeć. Takie reakcje są zupełnie naturalne i nie powinniśmy ganić dzieci czy wyrażać dezaprobaty dla takich zachowań, gdy w podobnej sytuacji my też tak właśnie zachowalibyśmy się. Jeżeli chcemy się przekonać, jak to jest to wystarczy skakać samemu czy razem z dziećmi, bo trampoliny są sportem dla wszystkich i to niezależnie od tego czy zajmujemy się tym całkowicie amatorsko i dla zabawy czy też profesjonalnie. Podczas zakupu na pewno zwrócimy uwagę na to, że niektóre modele różnią się między sobą i nie chodzi o kształt czyli o to, że jedne są okrągłe, kwadratowe czy prostokątne, ale o to, że jedne są dla amatorów, a drugie można wykorzystywać do profesjonalnego treningu. Sama nazwa wskazuje, że służą one do skoków, ale już dla osób bardziej zainteresowanych tym na poważnie, a nie jako coś czym można się pochwalić przed sąsiadami czy też mieć w ogrodzie, bo jest modne i na topie. Trampoliny są sprzętem, który możemy wykorzystywać w celach treningowych, ale całkowicie nie profesjonalnie czyli po to, aby zadbać o swoją figurę czy kondycję, która po skokach na trampolinie może się nawet bardziej poprawić. Zwłaszcza w sezonie letnim pilnujemy tego, aby nasze ciała prezentowały się, jak najbardziej smukle i seksownie, bo wtedy zakładamy różnej długości spódnice, sukienki, spodenki itd., a każdemu z nas i to niezależnie od płci zależy na tym, aby mieć czy raczej wzbudzać podziw i odrobinkę zazdrości. Dzieci skaczą, bo lubią, a dorośli mogą skoki na trampolinie polubić za to, co im dają czyli odpoczynek psychiczny i fizyczne zmęczenie, które wpływa na każdego relaksująco, lepszą kondycję i zgrabniejszą sylwetkę, którą trampoliny pomogą nam utrzymać i to dzięki kilkunastu minutom dziennie.

Wcale nie musimy na nich spędzać całego dnia czy popołudnia, bo skoki należą do bardzo intensywnych ćwiczeń, które wprawiają w ruch wiele naszych mięśni i dlatego tak dobrze pomagają nam dbać o sylwetkę.
Nie dziwmy się dzieciom, które skaczą na pewno intensywniej od nas i robią to dłużej, a są zmęczone i idą odpocząć lub robią coś innego np. oglądają telewizję, jeżdżą na rowerze itd. Czytaj więcej na temat sportu na dogged.com.pl

Comments are closed.

TOP