Home > Usługi > Usługi fotografii ślubnej Trójmiasto

Usługi fotografii ślubnej Trójmiasto

fotografia ślubna trójmiastoFotografia ślubna to niewątpliwie trochę inna gałąź fotografii jako sztuki. Fotografowanie ludzi to sztuka która nie każdemu się udaje. W zasadzie sporo zależy od osoby. Na pewno są tacy którzy wolą utrwalać na kliszy krajobrazy i przyrodę. Zależy czy mamy do czynienia z typem samotnika czy osobowością towarzyską. Ostatnio przeglądając portale internetowe poświęcone pasji spotkałam się z czymś trochę dziwnym. Pewna osoba udostępniała swoje prace. Były naprawdę dobre, przynajmniej mogę tak powiedzieć zaznaczając iż spostrzeżenie to wydane zostało okiem osoby która nie ma teoretycznej ani nawet praktycznej wiedzy z tej dziedziny.

Człowiek ten chyba był zapalonym podróżnikiem, jedne z prac poświęcone były krajobrazom gór, inne przedstawiały wioski afrykańskie jeszcze inne chyba amazońską puszczę. Wszystkie były bardzo interesujące, miały w sobie coś co powodowało że nad każdym z nich chciałam się chwile zastanowić i pomyśleć. W końcu przeszłam do zupełnie innych prac tego człowieka. Inna z grup tematycznych zawierała zdjęcia ślubne i weselne. Nie były to już prace z dalekich wypraw, po prostu lokalnie wykonana fotografia ślubna. Jakież wiec było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zdjęcia te są zupełnie bezbarwne. Nie tak oczywiście dosłownie jednak nie miały w sobie tego czegoś co pozwoliło by powiedzieć do siebie wymowne „wow”. Nie były złe techniczne prześwietlone czy skadrowane w sposób rażący, po prostu były trochę bezpłciowe. Oglądając wcześniejsze dokonania spodziewałam się naprawdę czegoś lepszego. No cóż nie każda potrawa każdemu kucharzowi leży tak samo dobrze, nie każda krawcowa potrafi dobrze skroić spodnie, jednocześnie tworząc prześliczne sukienki. Tak samo jest niestety z fotografią. Ktoś kto czuje zapał i pasję do uwieczniania przyrody nie koniecznie musi wykazywać polot podczas sesji zdjęciowej z ludźmi. A już nie koniecznie musi mieć talent w zetknięciu się z tematyką ślubną. Ślub i wesele to impreza podczas której dużo się dzieje. Szybko zmieniają się tańce i zabawy. Trzeba wykazać się sprytem aby wykorzystać wszystkie okazje na zrobienie dobrego zdjęcia. Nie każdy ma w sobie tyle życia i przebojowości aby w takiej sytuacji pobawić się ujęciem i światłem,  aby uzyskać ciekawy efekt.

Wybierając fotografa na uroczystości weselne należy pamiętać o tym aby zobaczyć większą porcję prac danej osoby. Fotografia ślubna to specyficzna dziedzina fotografiki. Nie każdy nawet uznany fotograf musi się w niej dobrze czuć, a bez tego niestety nasze zdjęcia mogą okazać się klapą.

Comments are closed.

TOP