Home > Motoryzacja > Wymiana opon przed zimą

Wymiana opon przed zimą

Wymiana opon z letnich na zimowe to podstawa, do której ustosunkowują się zazwyczaj kierowcy pojazdów mechanicznych. Mało jest takich osób, które lekceważyłyby tego typu rozwiązania, gdyż poruszanie się na letnich oponach po oblodzonych drogach jest nie lada wyczynem, a co więcej może doprowadzić do katastrofy na drodze. Dlatego też wymiana opon przed zimą to obowiązek, jaki gwarantuje nie tylko wygodniejszą jazdę, ale również zapewnia bezpieczeństwo na drogach kierowcy, jak również osobom trzecim znajdujących się na jezdni.

Poruszając kwestię opon samochodowych warto wspomnieć o tym, że mamy głównie trzy warianty do dyspozycji. Opony letnie (produkowane z twardszej gumy), opony zimowe (produkowane z miększej gumy), opony całoroczne (nie sprawdzające się przy oblodzonych nawierzchniach asfaltowych, jak również w bardziej ekstremalnych warunkach pogodowych). Najlepszym rozwiązaniem w przypadku doboru opon do auta będzie z pewnością wybór odpowiednich do pory roku opon. Czyli na lato najlepsze są opony letnie, na zimę – zimowe. Co więcej bardzo często jeździmy na jednych oponach wiele lat, więc warto sprawdzić dokładnie, w jakim są stanie po sezonie lub przy zmianie, przed rozpoczęciem sezonu, szczególnie zimowego. Czy guma opon nie zaczyna się zużywać, czy bieżnik nie jest zbytnio starty, czy guma nie zaczyna parcieć. Dzięki temu, jako kierowcy samochodów będziemy mieli pewność, że opony nas nie zawiodą podczas jazdy.

Czytaj również: http://opel24.com/kamerki-samochodowe-na-wakacjach-w-jakich-krajach-nie-mozna-ich-uzywac/

Ogumienie auta to nie wszystko!

Jednak ogumienie, to nie wszystko. Poza dobrymi oponami, warto zwrócić uwagę także na stan wycieraczek na szybach, czy pióra nie są zużyte, czy wycieraczki we wnętrzach samochodów są dopasowane do aktualnego sezonu (do zimowego – gumowe), w końcu czy posiadamy odpowiedni płyn do spryskiwaczy (na zimę o większej zawartości alkoholu, dzięki czemu nie zamarza). Oprócz tego czy samochody mają odpowiednio dopasowany, niezużyty olej silnikowy, czy szyby nie posiadają pęknięć, czy karoseria nie ma odprysków i uszkodzeń, które mogą doprowadzić do rdzewienia. Ale to również nie jest koniec zmagań przed okresem zimowym. Dla pewności warto jest zwrócić uwagę także na:
• układ paliwowy,
• oświetlenie,
• hamulce,
• uszczelki przy drzwiach,
• pasek klinowy,
• alternator,
• płyn w układzie chłodzenia.
Branża, jaką jest motoryzacja daje wiele możliwości wyposażenia się w najlepsze części zamienne, w nowe produkty zużyte w samochodach, jak również w stosowne ogumienie. Dlatego nie ma większego problemu z doborem wyposażenia, które będzie dobrze dopasowane do modelu i marki auta.

, , ,

Comments are closed.

TOP